položky
EUR  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Krása slovenského skla

k-09Kód
9788097159924EAN:
978-80-971599-2-4ISBN:

Kermat

Výrobca:
na skladeDostupnosť:
EUR  25.00 / ksCena s DPH
Množstvo:
ks Strážiť tovar na pokles ceny
Krása slovenského skla

Popis Krása slovenského skla

Nová kniha Krása slovenského skla autorov Pavla Hlodáka a Júliusa Križániho je voľným pokračovaním knihy Zrod a vývoj slovenského skla – Sklárne stredného Slovenska, ktorá vyšla v roku 2012. Pokiaľ prvá kniha sa zaoberala sklárňami a najmä ľuďmi, ktorí sa zaslúžili o zrod a vývoj slovenského skla, táto pojednáva o ich výrobkoch, o kráse slovenského skla. V priebehu jednotlivých období od renesancie až po súčasnosť autori tejto knihy opisujú výrobu a na početných fotografiách prezentujú tvary skla, ktoré sa vyrábali na území Slovenska.

Kniha formátu A 4 má 216 strán a viac ako 710 prevažne farebných fotografií a 3 tabuľky, v ktorých sú zaznamenané všetky známe sklárne a ich výrobný program. Kniha začína kapitolou o najstaršom slovenskom skle a jeho podobách a ďalej pokračuje vývojom sklárstva v 16. - 19. storočí. Opisuje úspechy slovenského sklárstva, problémy sklárskeho priemyslu v medzivojnovom období, ako aj hromadnú výrobu počas socializmu a nakoniec aj dnešnú výrobu. Autori priblížili čitateľom zbierky skla, ktoré sú ukryté v múzeách a u súkromných zberateľov. Zamerali sa aj na výtvarný vývoj a dizajnérov skla. V knihe sú reprodukované staré aj nové katalógové listy, strihy a značky slovenského skla. Publikácia poslúži záujemcom o históriu sklárstva, úžitkové umenie a zberateľom starožitného skla.


KATEGÓRIE

Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Súvisejúci tovar
Reklama

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
kníhkupectvo Golem * kamenný obchod: Jókaiho 31 * Lučenec 984 01 * mobil: +421 908 919 502 * e-mail: info@knihy-golem.sk * facebook: http://www.facebook.com/knihy.golem

JavaScript musí být povolen